Viktor-Art Tech | Pracownia rzeźbiarska Viktor-Art | Sklep z rzeźbami Wersja polska Wersja angielska

Skanowanie strukturalne 3D

Technologia skanowania strukturalnego 3D polega na uzyskaniu informacji o kształcie, geometrii obiektu przy użyciu białego światła i jego załamaniom na skanowanym obiekcie.


Usługi skanowania 3D wykonujemy przy użyciu użyciu dwóch technologii: laserowej i strukturalnej.

Technologia skanowania strukturlnego białym światłem polega na uzyskaniu informacji o kształcie, geometrii obiektu przy użyciu białego światła i jego załamaniom na skanowanym obiekcie.

W wyniku analizy załamań światła oprogramowanie skanujące generuje chmurę punktów ze skanowanego obiektu pozwalające na utworzenie jego wirtualnej, cyfrowej kopii. Następnie punkty te są łączone (w procesie triangulacji) w siatkę trójkątów. Kolejne siatki z poszczególnych rzutów mogą być łączone w całość w celu uzyskania dokładnego i wodoszczelnego modelu 3D

Viktor-Art świadczy usługi w zakresie:

Główną zaletą tego typu skanowania jest mobilność i w dużej mierze nieograniczone gabaryty skanowanych obiektów. Oznacza to, że jesteśmy w stanie wykonać skany u Państwa, na halach produkcyjnych, czy też na otwartym powietrzu.

Skanowanie 3D - twarz Skanowanie 3D - twarz Skanowanie 3D - twarz Skanowanie 3D - twarz Skanowanie 3D - twarz Skanowanie 3D - twarz