Viktor-Art Tech | Pracownia rzeźbiarska Viktor-Art | Sklep z rzeźbami Wersja polska Wersja angielska

Usługi cięcia laserem

Viktor-Art Tech wraz z doświadczoną kadrą technologów, w oparciu o wirtualną obróbkę cyfrową modeli i precyzyjne frezowanie numeryczne CNC, pozwoli na przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanych form odlewniczych.


Model rzeczywisty, po przejściu procesu skanowania 3D jest poddawany obróbce wirtualnej. Na tym etapie istnieje możliwość dostosowania wymiarów obiektu, dodania naddatków technologicznych, wygładzenia powierzchni, czy nawet połączenia z innym wirtualnym obiektem. Model 3D po finalnym zatwierdzeniu przez klienta ‘zatapiamy’ w wirtualnej masie, kreując tym samym idealny negatyw odlewniczy.

Dział technologiczny Viktor-Art Tech w zależności od materiału z jakiego ma być wykonana forma dobierze najlepsze parametry skrawania i rodzaje frezów do obróbki numerycznej CNC.

Wykorzystywane materiały do produkcji form odlewniczych: drewno, drewno klejonka, sklejka, płyta stolarska, płyta stolarska oklejona laminatem, MDF, tworzywa sztuczne, styropian, PCV, pleksi, laminaty CPL, laminaty HPL, staron, corian, inne tworzywa sztuczne, aluminium.

Dokładność negatywu (formy) sięgająca nawet do +/- 0,01mm w stosunku do obiektu rzeczywistego pozwala na uzyskanie idealnie wiernych kopii w późniejszym procesie odlewania.

Viktor-Art Tech współpracuje zarówno z prywatnymi odlewniami, jak i wielkimi firmami produkcyjnymi. Wykonujemy nietoczone formy odlewnicze (m.in. formy z drewna) dla hut szkła, wielkogabarytowe formy do szkła fuzyjnego, jak i formy na skomplikowane elementy używane w przemyśle motoryzacyjnym, morskim, hobbystycznym i innych.