Viktor-Art Tech | Pracownia rzeźbiarska Viktor-Art | Sklep z rzeźbami Wersja polska Wersja angielska

Usługi frezowania drewna

Pracownia Rzeźbiarska Viktor-Art zajmująca się od ponad 20 lat ręczną obróbką drewna w charakterze artystycznym i użytkowym, wraz z pionem technologicznym Viktor-Art TECH chcą Państwu przedstawić jedyną swego rodzaju ofertę na rynku Europejskim.


Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w zakresie przestrzennego skanowania 3D (laserowego i strukturalnego) jesteśmy w stanie stworzyć wirtualny model niemal każdego elementu rzeczywistego: rzeźby, płaskorzeźby, modelu w glinie, formy piankowej i innych.

Viktor-Art TECH i grupa doświadczonych technologów, specjalizujących się w zakresie projektowania i obróbki skrawaniem, jest w stanie sprostać najróżniejszym wyzwaniom stawianym nam przez wymagających klientów. Zaawansowane programy do projektowania 3D pozwalają nam na dostosowanie już zeskanowanego obiektu (zmiana wymarów, kształtu, wygładzanie powierzchni, dodanie naddatków technologicznych, etc), lub stworzenie całkiem nowego modelu na podstawie rysunków technicznych.

Proces obróbki mechanicznej (frezowania, skrawania) przygotowanego wcześniej modelu 3D jest wykonywany na obrabiarkach numerycznych CNC z dokładności do 0,01mm.

Nasza oferta frezowania numerycznego zawiera:

Finalny produkt dostarczony zostaje bezpośrednio do klienta, bądź zostaje użyty do dalszego procesu kopiowania odbywającego się na 12-sto wrzecionowych frezerko-kopiarkach bryłowych. Daje to możliwość wielokrotnego powielania obiektów przestrzennych w 6-sciu osiach swobody (pełne 3D), a każdy powielany element jest identyczny z pierwowzorem.

Tak wykonane produkty przekazujemy działowi artystycznemu Pracowni Rzeźbiarskiej - Viktor-Art do ręcznego wykończenia przez polskich artystów rzeźbiarzy. Ręczna obróbka dłutem nadaje naszym produktom niepowtarzalny charakter, oryginalność i walory estetyczne nie do osiągnięcia nawet przez najlepsze frezarki numeryczne. Nasze produkty cenione są za jakość i wykonanie w Europie i na świecie!
Frezowanie drewna na podstawie zaprojektowanych, lub laserowo zeskanowanych modeli 3D. Frezowanie drewna - rzeźba Frezowanie drewna - rzeźba Frezowanie drewna - rzeźba